Tylko poważne oferty, czyli o darmowym treningu Krav Maga.

Krav Maga była przez wiele lat i jest nadal – choć obecnie w mniejszym stopniu – zapowiedzią niebezpiecznej przygody. Każdy słyszał o tym, że używają jej tajne służby, wojsko, policja, elitarne jednostki specjalne i nie wiadomo jacy jeszcze twardziele. Mówi się, że jest to dyscyplina agresywna i w dodatku na treningu wkłada się palce w oczy i inne czułe punkty. Rozumiemy, że te etykiety mogą budzić obawy potencjalnych studentów, zwłaszcza jeśli są rodzicami, kobietami, osobami, które nigdy nie ćwiczyły i nie umieją się bić.

Aby ułatwić klientom podjęcie decyzji, kluby proponują udział w tzw. treningu próbnym lub treningu darmowym. Często trening próbny oznacza trening darmowy, jednak nie zawsze tak jest, więc czytajmy uważne ofertę, zanim postawimy w tym miejscu znak równości.

Na rynku można zaobserwować dwa rodzaje bezpłatnych treningów. Jednym z nich są imprezy sponsorowane oraz wszelkiego rodzaju eventy promujące dany klub lub ideę, otwarte lekcje pokazowe itp. Z takiej formy promocji warto korzystać – zyskuje na niej zarówno uczestnik, jak i klub. Drugim, bardziej popularnym i częstszym są tzw. darmowe pierwsze zajęcia. Nowa osoba przychodzi do klubu fitness lub sztuk walki w dowolnym momencie sezonu treningowego i ma prawo sprawdzić jak tam jest: czy odpowiada jej instruktor, poziom grupy, atmosfera etc. Pytanie, czy faktycznie takie wejście jest darmowe? Najczęściej za taki trening jednak się płaci – jeśli chcesz kontynuować szkolenie wnosisz opłatę za cały miesiąc, czyli płacisz wstecz również za trening, na którym byłeś. Cena karnetu miesięcznego nie zostaje zmniejszona.

Inna opcja, z której korzysta nasz klub to trening próbny w formie odpłatnej jednorazowej wejściówki. Płacisz za jednorazowe wejście, a następnie ta kwota jest odliczana od całościowej ceny karnetu. Dokładne kwoty znajdziesz w cenniku na podstronach miast: Łódź, Warszawa.

Wybór szkoły spośród tak wielu ofert jest naprawdę trudny. Warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie różnych opcji i przetestowanie kilku miejsc. Nie przejmuj się tym, że skaczesz z miejsca na miejsce i – jak wielu z Was sądzi – niczego się wtedy nie uczysz. Owszem, uczysz się i sprawdzasz, doświadczasz. Lepiej poświęcić dwa tygodnie na testy, niż spędzić dwa miesiące, czy dwa lata w miejscu, które tylko udaje szkołę Krav Maga.

Podsumowując:

  • Trening próbny i trening darmowy to nie to samo – ten pierwszy najczęściej jest odpłatny, więc czytaj dokładnie ofertę każdej szkoły.
  • Osoby, które zainwestowały w karty sportowe odbijają je na każdych zajęciach – w tym przypadku nie ma rozróżnienia na treningi próbne darmowe, bądź nie.
  • Nawet gdy szkolenie jest darmowe instruktorzy zrobią wszystko by było jak najlepsze – to jest naszym nawykiem.
  • Udział w treningu próbnym odpłatnym, bądź darmowym zawsze oznacza udział czynny, czyli przebierasz się i ćwiczysz. Nie znam klubu, który akceptuje oglądanie zajęć. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy jesteś rodzicem osoby niepełnoletniej.

kravmaga_jacek_ania

Więcej informacji na temat Krav Maga znajdziesz w naszych serwisach:

Facebook

WordPress – ten blog

www.kravmaga-system.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.