Eyal Yanilov – współtwórca Krav Maga

Eyal Yanilov urodził się w 1959. W roku 1974, w wieku lat 17. rozpoczyna treningi Krav Maga pod okiem jednego z czołowych instruktorów w tamtym czasie – Eli’ego Avikzar’a. Wkrótce jednak trafia do miejsca, gdzie zajęcia prowadzi Grand Master Imi-Sde Or Lichtenfeld i tam – bezpośrednio od twórcy Krav Maga – uczy się tego systemu.  Jako student, Eyal wykazuje nieprzeciętne zdolności, więc wcześnie zaczyna pełnić funkcję instruktora, a następnie najbliższego asystenta Imiego. Do dziś pozostaje jedyną osobą na świecie, która otrzymała z rąk Imiego „Founders Diploma of Excellence”.

Lata 80. – rozwój Krav Maga

By wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego świata, Imi powierza Eyalowi misję utworzenia nowego curriculum, czyli materiału szkoleniowego zawierającego techniki, taktykę i metodykę. Celem Imiego i Eyala jest przekształcenie Krav Maga w strukturę bardziej formalną i zorganizowaną, i stworzenie systemu opartego na unikalnym nowoczesnym sposobie nauczania.  Wkrótce Eyal staje się głową Israeli Krav Maga Associations Professional Committee, człowiekiem odpowiedzialnym za edukację zarówno sektora cywilnego, jak i militarnego i jednostek antyterrorystycznych w Izraelu.

20 lat dookoła świata

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, w 1996 r. powstaje International Krav Maga Federation (IKMF), w której Eyal pełni rolę prezydenta i głównego instruktora pod kierunkiem Grandmastera Imiego. W tym okresie Krav Maga jest już dostępna i popularna, do czego przyczynił się Eyal osobiście, szkoląc wszystkich instruktorów z pierwszej generacji z ponad 40 krajów. Po śmierci Imiego w 1998 roku, Eyal kontynuuje misję rozwoju Krav Maga. W 2001 wydaje książkę pt: „Jak się obronić przed uzbrojonym napastnikiem”, nad którą prace trwały jeszcze za życia Imiego. Książka jest pierwszą z trzech pozycji, które tworzą oficjalny kompleksowy podręcznik systemu. Poruszane są w niej zagadnienia związane z zagrożeniami różnego rodzaju bronią, a także zasady będące trzonem systemu.

Krav Maga Global – nowa organizacja

KMG powstało w 2010 roku i jest naturalną kontynuacją pracy Eyala. W tej chwili organizacja jest obecna w ponad 60 krajach na świecie, a liczba ośrodków i instruktorów rośnie z każdym rokiem. Dokładamy starań, aby zapewnić uczestnikom wysoką jakość szkolenia. Krav Maga Global jest także wybierana przez sektor militarny, stróżów prawa i jednostki specjalne.

Kontynuowanie dziedzictwa Krav Maga

Krav Maga Global by Eyal Yanilov zachowało i rozwija autentyczną Krav Maga, spełniając standardy wyznaczone przez Grandmastera Imiego. Eyal prowadzi kursy i seminaria na całym świecie, publikuje materiały szkoleniowe, a przede wszystkim scala całą społeczność instruktorów i studentów Krav Maga.

eyal yanilov

Źródło: http://krav-maga.com/eyal-yanilov/

Możliwość komentowania jest wyłączona.